طرح های اعتباری      


درخواست لیزینگ      

ارائه تسهیلات لیزینگی به خریداران فناوری از سوی معاونت علمی

ارائه تسهیلات لیزینگی به خریداران فناوری از سوی معاونت علمی


مدیر نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی گفت: بنا داریم تسهیلات لیزینگی ۸۰ درصدی به خریداران بخش خصوصی محصولات فناورانه شرکت های دانش بنیان اختصاص دهیم.


به گزارش خبرنگار مهر، پیمان صالحی امروز در نشستی خبری که برای برگزاری نوزدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار در ششمین نمایشگاه تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران در معاونت علمی برگزار شد، خاطرنشان کرد: در تاریخ سوم تا ششم دی ماه نمایشگاه تجهیزات همزمان با نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری برگزار می شود.

وی افزود: در این دوره از نمایشگاه ۳۵۰ شرکت توانستند حاضر شوند و بیش از ۹ هزار مدل محصول را ارائه کنند.

صالحی با بیان اینکه در این شرکت ها ۷ هزار نفر که عمده آنها تحصیل کرده اند، مشغول به کار هستند.

مدیر نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی با اشاره به حمایت های معاونت علمی در این دوره از نمایشگاه گفت: معاونت بخشی از هزینه خرید مراکز علمی و پژوهشی دولتی را براساس سطح بندی محصولات پرداخت می کند؛ محصولات سطح اول که برای اولین بار در کشور تولید شده اند ۵۰ درصد، سطح اول عادی ۴۰ درصد، سطح دوم ۲۵ درصد، سطح سوم ۱۰ درصد و سطح چهارم بدون حمایت خواهند بود.

وی با بیان اینکه ارزیابی و سطح بندی محصولات براساس سطح ذاتی فناوری و میزان داخلی سازی محصولات انجام می شود، ادامه داد: همچنین در نظر داریم تسهیلات لیزینگی ۸ تا ۱۰ درصد برای خریداران بخش خصوصی از محصولات شرکت های دانش بنیان اختصاص دهیم.

صالحی یادآور شد: این لیزینگ توسط خط اعتباری ۲۰ میلیارد تومانی صندوق نوآوری و شکوفایی از طریق صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت می شود.

مدیر نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی خاطرنشان کرد: برای تشویق شرکت ها به فروش بدون یارانه معاونت و ارائه تخفیف مناسب به خریداران که مشمول حمایت ها نمی شوند هم ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات وام با کارمزد کم توسط صندوق توسعه فناوری نانو پرداخت شود.

وی با بیان اینکه خریداران می توانند، خریداران حقوقی خصوصی، موسسات آموزشی و پژوهشی، غیر انتفاعی، بیمارستان ها، آزمایشگاه های خدماتی و تحقیقاتی، شرکت های دانش بنیان و شرکت های مستقر در پارک ها و مراکز رشد باشند.

منبغ :خبر گذاری مهر